Dirbtinio intelekto panaudojimas

Dirbtinis intelektas suteikia didelį privalumą sistemoms, kurios skirtos verslo valdymui, padeda įmonėms valdyti ir tvarkyti informaciją greičiau ir su kuo mažesniu žmogiškųjų išteklių įsikišimu. Dirbtinio intelekto pagalba sukuriami tokie procesai, kurie leidžia aprašyti įmonės veiklą ir suplanuoti ateinančius darbus, juos paskirstyti atsakingiems asmenims.

Kiekvieną kartą naudojantis verslo valdymo sistemomis susiduriama su informacijos apdorojimo ir jos radimo problemomis, sugrupavimo ir pasikartojimo.
Lietuvoje sparčiai tobulėjant išmaniosioms technologijoms, ateityje verslo valdymo sistemos pasieks aukštesnį lygį, kuomet reikės minimalių žmogiškųjų išteklių įsikišimo.

 

 Dirbtinis intelektas kas tai?

 

Dirbtinis intelektas (DI) – tai yra kompiuterinio pagalba sukurtas specialus algoritmas, kuris sprendžia jam priskirtas užduotis ir mokosi iš jų, pateikdamas galimus sprendimo variantus pagal ankstesnius sprendimus. Dirbtinis intelektas verslo valdymo sistemose yra įdiegiamas tam, kad palengvintų sistemų valdymą ir sumažintų rankinio darbo kiekį, padėtų grupuoti informaciją ir prognozuotų galimus scenarijus. Jo nauda yra labai didelė, nes jį tinkamai apmokius ir suteikus reikiamos informacijos, bus galima paleisti pilnai funkcionuoti sistemose, kuriose šiuo metu dirba nemažai žmonių tai pačiai užduočiai atlikti.  DI sistemos kuriamos siekiant užtikrinti verslo valdymo sistemų inovatyvumą, tobulinti veiklos procesus ir palengvinti užduotis darbuotojams.

 

Panaudojimas

 

Įvairūs sprendimai, sukurti dirbtinio intelekto pagalba, gali būti panaudojami įvairiose srityse, pavyzdžiui, gamybos ar projektų valymo sistemose. Taip pat galimybė panaudoti tiekimo robotizavimą, dirbtinio intelekto pagalba, gali būti įmonėse, kurios turi savo sandėlius, didelį kiekį tiekėjų, didelį pirkimo ir pardavimo sąskaitų srautą, daug darbuotojų. Skirta įmonėms, kurioms reikia apdoroti didelius kiekius informacijos, ir norima išvengti klaidų, nereikalingų pasikartojimų ir sutaupyti laiko, kai reikia ypatingo tikslumo.

Dirbtinio intelekto panaudojimo sritys yra neribotos, šis algoritmas gali būti apmokytas ir pritaikytas įvairiausiose srityse. Terra IT pradėjo naudoti ir apmokyti padėti užsakymų valdymui. Dirbtinis intelektas remdamasis istoriniais, ankstesnių užsakymų iš tiekėjų duomenimis, teikia rekomendacijas optimaliausiems užsakymams, tam, kad prekių sandėliuose būtų būtent toks kiekis kokio reikės.

 

Pritaikymas

 

Terra IT kuriamoms verslo valdymo sistemoms gali būti panaudojami dirbtinio intelekto sprendiniai.
Gamybos ir projektų valdymo sistemose gali būti pritaikytas tiekimo grandinės valdymui, apjungiant užsakymus, tiekėjų informacijos valdymą bei sandėlių apkrovimą.

Kiekvienai įmonei suteikiama nauda pastebima iškart dėl geresnio duomenų apdorojimo, pasikartojimų išvengimo, sumažinamas darbuotojų skaičius toms pačioms užduotims atlikti.

Dirbtinis intelektas gali būti labai plačiai pritaikomas ir kitose srityse, todėl stengiamasi nuolat tobulėti ir papildyti verslo valdymo sistemas naujausiomis funkcijomis. Kūrimas ir apmokymas užima nemažai laiko, tam reikia investicijų ir geros komandos, tačiau įgyvendinus visus planus, rezultatai atperka viską – inovatyvūs sprendimai pradeda gerinti verslo valdymo kokybę, mažinti išlaidas, padeda išvengti klaidų ir sukuria didelę pridėtinę vertę. Dirbtinio intelekto programavimas užima nemažai laiko ir reikalauja tam skirtų resursų, tačiau rezultatas atperka įdėtą darbą, nes palengvinama verslo valdymo veikla daugeliui klientų.