Tobulėjant technologijoms ir vis labiau skaitmenizuojant verslo procesus, įmonėms darosi kuo naudingiau turėti aiškų vaizdą apie visus savo duomenis, kad išliktų konkurencingos, šioje vietoje atsiranda verslo analitikos (ang. BI - business intelligence) sprendimai. 

Verslo analitika apjungia verslo analizę, duomenų gavybą, duomenų vizualizavimą, jų įrankius ir infrastruktūrą bei geriausią praktiką, padedančią verslui priimti tinkamiausius verslo sprendimus, pagrįstus duomenimis. 

 

Kas yra verslo analitika?

 

Verslo analitika pasitelkia programinę įrangą ir paslaugas, kad duomenis paverstų naudingomis įžvalgomis, kurios informuoja verslo strateginius ir taktinius sprendimus. Įvairūs verslo analitikos įrankiai pasiekia ir analizuoja duomenų rinkinius ir pateikia analitines išvadas ataskaitose, suvestinėse, diagramose, kad vartotojams būtų suteikta išsami informacija apie verslo būklę.

Sąvoka verslo analitika dažnai taip pat reiškia daugybę įrankių, kurie suteikia greitą, lengvai suprantamą prieigą prie įžvalgų apie dabartinę organizacijos būklę, remiantis turimais duomenimis. 

Terra IT kuriami verslo valdymo sprendimai taip pat turi reikiamus įrankius, atlikti analizes įvairiais pjūviais, peržiūrėti duomenis ataskaitos ar grafiko pavidalu.

 

Analitikos įrankių privalumai

 

IT Verslo sprendimai padeda tvarkyti duomenis, kad juos būtų galima lengvai pasiekti ir analizuoti, peržiūrėti įvairiais būdais. Tai užtikrina tinkamų sprendimų priėmimą, galima įsigilinti ir greičiau gauti reikiamos informacijos ir priimti pagrįstus sprendimus. Tačiau geresnis sprendimų priėmimas yra tik vienas iš verslo žvalgybos pranašumų.

Sprendimai verslo plėtrai turi nemažai privalumų. Juos būtų galima išskirti į šiuos punktus:

 • Greitesnė analizė, intuityvūs prietaisų skydeliai (ang. dashboard);
 • Padidėjęs įmonės darbo efektyvumas;
 • Duomenimis pagrįsti verslo apskaitos sprendimai;
 • Patobulinta klientų patirtis;
 • Padidėjęs darbuotojų pasitenkinimas;
 • Patikimi ir valdomi įmonės duomenys;
 • Padidėjęs konkurencinis pranašumas.

 

Terra IT sprendimai

 

Terra IT kuriami efektyvūs verslo sprendimai supaprastina analizės procesą. Tai leidžia lengviau matyti ir suprasti duomenis be techninių žinių, leidžiančių patiems į juos įsigilinti. 

Atsižvelgiant į verslo sritį, siūlomi progresyvūs verslo sprendimai gali būti pritaikomi gamybos, projektinės ir statybų, transporto ir ekspedicinės, paslaugų ir aptarnavimo sferose.

Verslo valdymo sistemos turi reikiamus verslo analitikos modulius, kurie suteikia galimybę stebėti ir analizuoti veiklos procesus, stebėti tendencijas, bei istorinius įvykius, matyti darbo rezultatus ne tik pagal pelningumą, bet ir pagal darbuotojų darbo laiką, atliktas užduotis.

 

Pagrindiniai verslo valdymo sprendimai:

 • Terra ERP – gamybos verslo valdymo sistema, skirta pramonės ir gamybos įmonei, gamybos optimizavimui;
 • Terra Project - projektų valdymo sistema, skirta įmonėms, vykdančioms projektinę veiklą įvairiose verslo srityse.
 • Terra Service - personalo užduočių valdymo sistema, skirta statybų, pastatų administravimo, draudimo paslaugas teikiančioms įmonėms;
 • Terra Logistics – transporto verslo valdymo sistema, skirta logistikai ir transportui.